Hazel Gaynor

Az utolsó karácsony Párizsban

Az utolsó karácsony Párizsban

A feledhetetlen romantikus regény a nagy háború idején játszódik.
1914 augusztusában Anglia háborúban áll. Evie Elliott bátyja, Will, és mindkettejük legjobb barátja, Thomas Harding együtt indulnak a frontra. Mindenki mással együtt az ifjú hölgy is úgy hiszi, hogy a háború karácsonyra véget ér, és az ünnepeket Párizs romantikus utcáin sétálva tölthetik majd.
Ám végül a történelem kegyetlenül rácáfol a várakozásokra.
Evie és Thomas egészen másként éli meg a háborút. A lány tehetetlennek érzi magát a fiatal angol úri kisasszony szerepében, szeretné kivenni a részét a háborús erőfeszítésekből, és keresi a lehetőséget, hogyan tehetné ezt meg. Újságírói tehetségét latba vetve biztató cikkeket ír az otthon maradtaknak, nem hallgatva el az igazságot a háború valóságáról.
Thomas szembesül mindezzel a fronton, és az átélt borzalmak hatására az ellenség mellett már saját démonaival is meg kell küzdenie. Eközben a hadügyminisztérium által a lapoktól megkövetelt öncenzúrát figyelmen kívül hagyó Evie írásai egyre nagyobb port kavarnak, és Thomas úgy érzi, veszélybe sodorják apjától örökölt vállalkozását.
Leveleikben Evie és Thomas megosztják egymással a legnagyobb félelmeiket, reményeiket, és a távolság ellenére egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Szárba szökkenhet-e a szerelem a világháború borzalmai közepette, vagy a sors közbeavatkozik?
1968 karácsonyán Thomas betegen tér vissza Párizsba, a féltve őrzött levélköteggel a kézben. Készen áll a végső elszámolásra.
S még várja egy utolsó, felbontatlan levél.

„A Krumplihéjpite Irodalmi Társaság rajongói egy olyan történelmi levélregényt vehetnek most a kezükbe, amely egyszerűen letehetetlen. A történelmi fikció zsúfolt piacán Az utolsó karácsony Párizsban nem csupán a szép nyelvezetével, de a szó szerint ragyogó karaktereivel is kitűnik. Az I. világháború szinte életre kel a levelekből, amelyek megidézik számunkra a frontvonalat és az otthon maradottak életét is. Az olvasó elakadó lélegzettel szorítja a könyvet, miközben észrevétlenül teljesen elmerül a történetben. Ez a regény háborúról és veszteségről szól, ugyanakkor barátságról és szerelemről is, a szív kapcsolatairól, amelyek papírra kerültek. Minden elismerésem Gaynor és Webb kisasszonyoknak a szereplők közötti akadálymentes váltásokért, és az egész kiváló regényükért, amely nálam kétségtelenül felkerül a megtartandó könyvek polcára.”
– Karen White, a The Night the Lights Went Out szerzője