Friss újdonságaink

Szabadság, szerelem, Levine

Szabadság, szerelem, Levine

1913-ban Sarah Levine a kis orosz faluból egy szebb élet reményében követi a férjét, Misát New Yorkba. De amire Sarah igazán vágyik, az egy saját család. Az ígéret földjére érkezve ez az álma is teljesül, de a háttérben súlyos, sötét titok lappang.
Sarah hamarosan magára marad a lányával, Libertyvel, és a szegényes albérletből indulva, küszködéssel teli évek után sikerül egy egész divatbirodalmat felépítenie, miközben az egyetlen állandóság az életében a lánya iránt érzett, feltétlen szeretete és a szörnyű titok, amelyet mindenáron meg kell őriznie. Sarah mindent megad a lányának, de az igazság nem maradhat örökre rejtve. Ahogy Liberty nővé érik, és a világ újra háborúra készülődik, Sarah-nak már csak egy választása marad.

„Ha egyszer az ember kezébe akad egy Colin Falconer-könyv, az összes művét el akarja majd olvasni. – Crystal Book Reviews

„Ha valaki eddig még nem olvasott volna Colin Falconer-regényt, akkor ígérem, egy igazi hullámvasútra nevezi be az olvasót a soha véget nem érő meseszövéssel.” -History and Women

„Minden egyes fejezet megkapó drámai fordulattal ér véget, ami olyan ellenállhatatlanná teszi a könyvet, hoyg egyszerűen lehetetlen letenni.”-Mirella Patzer, Historical Novel Review

„Falconer kivételesen rajzolja meg a karaktereit.” -Bookgeeks

„Minden van a kosárban: románc, akció és gyönyörűen megfogalmazott leíró részek.” -DesGreene, Novel Suggestions

„Élethű történelem a legjavából, kitalált történet, mégis roppant hihető.” -Alan Gold, Good Reading

 

 

A lakcím

A lakcím

1884. New York

Amikor egy véletlen találkozás után Theodore Camden, az előkelő New York-i apartmanház, a Dakota tervezője, állást ajánl Sara Smythe számára, a lány egész világát felforgatja ez a lehetőség. Mindez kilátást jelent arra, hogy New Yorkba költözzön, s arra, hogy ő legyen a Dakota-ház igazgatónője. És főként esélyt arra, hogy többet találkozhasson Theóval, aki úgy megérti őt, ahogyan senki más.

Napjainkban…

Bailey Camdennek is égető szüksége van új lehetőségekre; az elvonókúráról nemrég kijött korábbi lakberendezőnek nincs lakása, állása és egy vasa sem. Bailey nagyapja az ismert építész, Theodore Camden gyámfia volt, a lány mégsem lát egyetlen centet sem a Camden család tekintélyes vagyonából; csaknem mindent az unokatestvére, Melinda örököl. Így amikor Melinda felajánlja Bailey-nek, hogy irányítsa a Dakota-házban lévő pazar lakásának felújítását, Bailey kapva kap az alkalmon; bár fájdalmasan érinti, hogy a felújítás megfosztja jellegzetes karakterétől a lakosztályt, amelyben hajdan Theodore Camden lakott… és ahol meghalt, miután több késszúrással megölte a Dakota egy korábbi alkalmazottja.

 

 

Az ültetvényes lánya

Az ültetvényes lánya

Lélegzetelállító és felejthetetlen történet egy nőről,aki a családja és a szerelme közt őrlődik.
Lenyűgöző, evokatív történet árulásról, kísértésről és eltemetett titkokról, melyet Dinah Jeffries és Kate Furnivall rajongói biztosan lebilincselőnek találnak majd.
1912. Brit Guyana, Dél-Amerika: a gazdag cukorültetvényes másodszülött lánya, Winnie Cox feleségül megy élete szerelméhez, George Quinthez, egy szegény, színesbőrű postáshoz. Winnie – miután a szerelmét választotta a luxus és a kiváltságok helyett – most szerény körülmények között él, mégis a legnagyobb boldogságban. Mindene megvan, amire a húga, Yoyo csak vágyik. Yoyo, aki hozzászokott, hogy mindent megkap, amit csak akar, nehezen viseli nővére boldogságát. Nem elég, hogy a saját házassága pusztán érdekből kötettett, még a többéves távollét után hazatérő édesanyjuk is látszólag Winnie pártját fogja.
Yoyo fájdalmában mindenáron felül akar kerekedni nővérén, az sem érdekli, milyen következményekkel járhatnak a tettei, így olyasmire vetemedik, ami komoly veszélybe sodorja a kapcsolatukat. A nővérek, akik fiatalabb korukban még szövetségesek voltak, és egy szebb jövőről álmodoztak, ellenségekké válnak. A köztük dúló harcnak azonban nem ők ketten a legnagyobb áldozatai.

 

 

A meghívás

A meghívás

Párizs, 1899. Közel húsz éve már, hogy megromlott a viszony Emma Lacasse és a nővére között. Caroline egy dúsgazdag amerikaihoz ment feleségül, és elhagyta Franciaországot, míg Emma a nagyanyjukkal maradt, aki a világot jelentette számára, ám a halála után kilátástalan helyzetbe került. A felhalmozott adóssága miatt döntenie kell: vagy elveszít mindent, vagy segítséget kér attól az embertől, akitől a legkevésbé szeretne. Ennek azonban ára van: Emmának New Yorkba kell utaznia, hogy a párizsi életét és a szerelmét, Claude-ot hátrahagyva felkészítse az unokahúgát, Isadorát a társasági életben történő bemutatkozásra.

Miközben Emma, a feltörekvő író, és Isadora, a tehetséges szobrász, egyre szorosabb kapcsolatba kerül, arra is fény derül, milyen szabályok szerint működik a gazdagok világa. A pénz, a fényűzés és a csillogó társasági események mögött kegyetlenség, erőszak, nyomor, sőt gyilkosság is húzódik a háttérben.

Emma minél mélyebbre merül ebben a világban, annál gyakrabban kérdőjelezi meg Caroline cselekedeteit, aki ügyes manipulátorként talán már nem csak a lánya, hanem a húga jövőjéről is döntött. Hirtelen az adósság lesz Emma legkisebb gondja, hiszen még az is lehet, hogy sosem szabadul ki Caroline karmai közül, hogy visszatérhessen Párizsba.

 

 

Mikor elhagytuk Kubát

Mikor elhagytuk Kubát

„Lenyűgöző regény tele tiltott szenvedéllyel, családi titkokkal, rengeteg bátorsággal és önfeláldozással.”– Reese Witherspoon

HATVANAS ÉVEK, FLORIDA
Beatriz Perez egy cukorbirodalom örökösnője, ám mindent elveszített a kubai forradalom viszontagságaiban – az ikertestvérét, a népét, a hazáját. Miután családjával Floridába menekül, elmerül a hidegháborús kémkedés veszélyes világában, és a CIA segítségével próbál közel férkőzni Fidel Castróhoz, hogy bosszút álljon a gyűlölt diktátoron.
A hidegháborús helyzet egyre inkább felforrósodik, a kubai–amerikai konfliktus fenyegető árnyai azonban nem riasztják meg a vakmerő Beatrizt. Mindeközben a fiatal lány megtalálja élete szerelmét egy jóképű, befolyásos szenátor személyében, akinek azonban nagyon kell vigyáznia a makulátlan magánéletére. Beatriz egyre veszélyesebb helyzetekbe kerül, és választania kell a múltja és a jövője, az esze és a szíve között.
„Döbbenetesen jó könyv! Egyszerre két idősíkon játszódó rejtély, szenvedélyes szerelmes regény, és szerenád a háborúk által szétszaggatott, tragikusan gyönyörű Kubához.”
– Kate Quinn, New York Times bestsellerszerző

„Csodás, vibráló tisztelgés egy ország s egy letűnt múlt előtt. A történelmi események magával ragadják az olvasót, de a lenyűgöző hősnő miatt válik igazán letehetetlen olvasmánnyá. Ez a könyv nemcsak egy egyszerű történelmi regény, hanem egy ország, egy életmód iránti viszonzatlan szerelem története, utazás egy nő lelkébe, aki a szerelem és két hazája között örlődik.”
– Karen White, New York Times bestsellerszerző

„Cleeton ismét egy mesteri történetet hozott el nekünk a politikai csatározásokkal átszőtt emberi szenvedésről. Az író szenvedélyessége és bátorsága minden egyes oldalt átitat, és Beatriz története a személyes bosszúról, árulásról és a bátorságáról egyszerre izgalmas és megdöbbentő.”
– Fiona Davis, A mestermű című bestseller írója

„Élénk, extatikus regény. A nagy utazások regénye – a száműzetésbe, a történelembe, az otthon és az identitás kérdésének mélyére. Merüljenek el ebben a mesés történetben!”
– David Ebershoff, A dán lány és az A tizenkilencedik feleség írója

„Ellenálhatatlan történet a szerelemről egy férfi, egy ország, az elrabolt múlt és a bizonytalan jövő iránt. A Mikor elhagytuk Kubát magával ragadott, és többé nem engedett el.”
– Shelley Noble, New York Times bestseller író, a Világítótorony a parton szerzője

 

 

A kesztyűkészítő lánya

A kesztyűkészítő lánya

„Megható és lenyűgöző történet egy egészen életen át tartó utazásról.”
– Rachel Hore

1666. Joy Moorside mártír szülők gyermekeként jön világra Windebankban, és nem sokkal
ezután elárvul. Nagybátyja neveli fel, majd annak ellenére, hogy tehetős nagyapja magához venné, mások szolgálójaként éli életét. Joy, aki szépségével sokak figyelmét magára irányítja, s aki sosem szerette a szabályokat, végül egy csapat kvékerrel együtt Amerikába utazik, hogy az indián őslakosok szomszédságában, saját települést hozzanak létre. Az új világ új kihívásokat, veszélyeket, szerelmet és kísértéseket tartogat Joy számára, hamarosan úgy érzi, végleg el kell döntenie, milyen életet akar élni.

2014. Az angliai Yorkshire-ben élő Rachel Moorside egy nap különös e-mailt kap, mely
teljesen felbolygatja nyugodt hétköznapjait: egy bőrkötéses könyvre bukkantak a
pennsylvaniai Jóreménység Gyűlésházának falában, s a könyv szerzője valószínűleg egy felmenője. Sam Storer építész, a könyv megtalálója, Rachellel egyetemben beleveti magát Joy
történetébe, s mire eldöntik, mi legyen a különleges napló sorsa, az ő sorsuk is megpecsételődik.

Részletek a könyvből:
„Ez volt az első a számos alkalom közül, mikor megtanultam a hallgatás művészetét, hogy hagyjam a dolgokat elsiklani a felszínen, mintha leperegnének rólam a kegyetlen szavak, mely a dühítő higgadtság látszatát kölcsönözte nekem, és rácáfolt a belső zavarodottságomra. Nagy hasznomra vált ez az évek során.”
„Van egy mondás az országunkban, mely szerint annak, aki kötelességből vagy pénzért házasodik, a napjai talán kellemesek, az éjszakái viszont bánatosak lesznek. Jobb biztosnak lenni és kivárni az Úr áldását. Ő majd gondoskodik erről, ha eljön az ideje.”